Fotobudka Maopa w dniu 05.02.2016 pojawiła się na drugiej studniówce w tym roku. W tym dniu sto dni do matury świętowali uczniowie Technikum im. Rogera Sławskiego w Poznaniu mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej. Swój bal studniówkowy mieli oni jednak w lokalu „12” Sports Bar & Restaurant, który mieści się na terenie INEA Stadionu w Poznaniu.

Start Studniówki przewidziany był na godzinę 19, lecz po małym opóźnieniu rozpoczęła się ona o godzinie 19.30 tradycyjnie polonezem, w którym brali udział przyszli maturzyści wraz z kadrą nauczycielską. Fotobudka Poznań była z licealistami od samego początku tego wyjątkowego wydarzenia w ich życiu. Po wyczerpującym tańcu, uczestnicy studniówki zasiedli do stołów by skosztować ciepłego posiłku serwowanego tego dnia w bardzo klimatycznym lokalu „12” Sports Bar & Restaurant . Jak tylko talerze na stołach opustoszały, uczniowie z Technikum im. Rogera Sławskiego ruszyli na parkiet i… do naszej fotobudki.

Oblężenie fotobudki trwało od 20.30 do prawie północy. Kolejka nie miała końca, a niektórzy uczniowie pojawiali się kilkukrotnie chcąc pstryknąć sobie fotkę ze wszystkimi swoimi znajomymi oraz ulubionymi nauczycielami.